5. maj 2011. |
0
Skupština Srbije je danas donela Zakon o advokaturi. Novina je da je položen advokatski ispit uslov za upis u imenik advokata. Advokatski ispit se sastoji od provere poznavanja domaćih i međunarodih propisa i pravnih akata koji se odnose na advokaturu i kodeks profesionalne
5. april 2011. |
0
Ministarka pravde Srbije Snežana Malović izjavila je danas da je donošenje zakona iz oblasti pravosuđa veoma važno zbog nastavka reforme pravosuđa ali i pridruživanja Evropskoj uniji i Svetskoj trgovinskoj organizaciji.
02. septembar 2010 u 14:37
Ko može da zna hoće li predstojeća jesen zaista biti „sindikalno vruća“ ili će se, kao i dosad, čitava larma o masovnim radničkim protestima završiti nekolicinom esnafskih štrajkova? Advokatima i taksistima je, posle pretnji protestima, do kraja iduće godine odložena obaveza uvođenja fiskalnih kasa. Država se povukla pred mogućim zastojima u saobraćaju i sudovima. Ni advokati ni taksisti nisu prinčevi tame, ali mogu da posluže kao paradigma, država ovde po pravilu popušta pred dobro organizovanim udruženjima, makar za njih ukinula, ili prema njima prekrajala, zakone.
29. mart 2012.