Ušteda ako koristite plastične kace za vodu

Plastične kace za vodu, nov proizvod koji se pojavio pre jedno 20 godina kod nas na tržištu. Postoje još krajevi u Srbiji koji nisu imali priliku da vide kako na delu izgledaju plastične kace. Otvoreni plastični rezervoari zapremine od 250 litara pa po ptrebi do 20 000 litara. Mnogo su praktičnije u odnosu na drvene kace, ngde ih zovu i koriste kao bačve za vodu, ali prva njihova svrha je bila da budu kace za kominu.

Kako su se razvijale plasticne kace

KAo što rekosmo prvobitno su konstruisane i napravljene kao proizvod koji će zameniti stare drvene kace za kominu. Jer stari majtori koji su znali da prave te stare kace su umirali, a zanat se nije prenosio na potomke i ljudi koji us znali da prave kace su nestajali prirodnom selekcijom, a posao je izumirao. No pored proizvodnje plastičnih kaca razvili su se i drugi proizvodi.

Međutim kasnije se videlo da mogu da se koriste za sve vrste proizvoda bilo da su u tečnom ili čvrstom stanju. Na istom principu rade i zatvoreni plastični rezervoari za vodu. Čak su otporne i na uticaje hemikalija. Plastične kace ili bačve se lako peru samo vodom jer su od takvog materijala da ne ostavljau i ne primaju osobine materija koja se u njima drži.

Zato su plasticne kace univerzalni proizvod koji je osvojio tržište ne samo Srbije već celokupnog regiona.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.